Epoch Stone House
Epoch Stone House

Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Goreme

Kapadokya’yı bir ülke olarak düşünebilir ve Göreme’yi de Kapadokya’nın başkenti olarak tasvir edebilirsiniz. Kapadokya olarak bilinen yer aslında çok büyük bir alanı kapsamaktadır. Göreme bu bölgenin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır.

Uchisar

Nevşehir merkeze 5 km mesafedeki Uçhisar, doğanın mucizesi Kapadokya‘nın en güzel panoramik seyrinin yapıldığı tepe çevresine kurulu. Perslerin Kral Yolu ve Selçukluların İpek Yolu üzerine kurulmuş Uçhisar, bölgenin en stratejik noktası.

Urgup

Ürgüp’ü turizm açısından benzersiz bir duruma getiren husus, doğal güzellikleri, (Vadiler-Peribacaları) Kültürel mirası, (Eski konut dokuları, Tarihi eserler, Kiliseler) Dini geçmişi ve etnoğrafik özelliklerinin bir arada yoğrulmuş bulunmasıdır.

Ortahisar

Bu bölgeyi bu kadar özel kılan nedenlerden birisi Kapadokya’nın kendine has olan o yöresel dokusunun bozulmadığı, tüf kayalardan oluşan evlerinin güzelliği olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Çünkü buranın tarihi dokusunu görselliği bu kadar farklı ve güzel bir şekilde yansıtan köy merkezi bölge yaşantısının doğrudan tanık olunabildiği bir bölgedir.

Epoch Stone House Card image

Hemen yerinizi ayırtın